PŘÍRODNÍ ZAHRADA

,,ZAHRADA JE BEZPEČNÉ PROSTŘEDÍ, KDE MOHOU DĚTI VNÍMAT PŘÍRODU VŠEMI SMYSLY SOUČASNĚ.“
I naše sídlištní mateřská škola může nabídnout hezkou a inspirující zahradu s možností objevovat, tvořit, žasnout, řádit i se umazat…

prirodnizahrada1 prirodnizahrada2

Děti mohou užívat zahradu s bohatou zelení a množstvím ekologických i herních prvků, které zábavnou formou motivují k překonávání překážek a podporují kreativitu a zručnost. Prochází se po cestičce smyslů, bádají a pozorují na výzkumné loučce, v divokém koutku či u malého jezírka. Vyšplhají na strom, v lesíku si postaví ohniště.  Pomáhají při pěstování zeleniny, bylinek, i při úklidu zahrady. Ochutnávají maliny, rybíz nebo srstky v ovocném koutku, učí se kompostovat. Tvoří v technickém a konstruktivním koutku, svoji představivost rozvíjí při hrách v kamínkovišti nebo v blátivé kuchyňce. Mateřská škola koncept přírodní zahrady doplnila o akátové herní a pohybové prvky, které zábavnou formou děti motivují k překonávání překážek, podporují koordinaci, zručnost a kreativitu.

prirodnizahrada3 prirodnizahrada4

Založení a zvelebování přírodní zahrady se daří také díky spolupráci s rodiči a jejich aktivní pomoci.
Naše přírodní zahrada je pestré, proměnlivé a inspirující místo pro zvídavé badatele a naším cílem je pomalu probouzet v dětech úctu k přírodě, ke svému zdraví a zdravému životnímu stylu. Těší nás, že máme stále chuť zlepšovat úroveň zahrady. Název Školního vzdělávacího programu ,,Žijeme pod modrou oblohou“ by mohl být doplněn ,,a blízko přírodě“.

prirodni-zahrada prirodni-zahrada

CERTIFIKÁT PŘÍRODNÍ ZAHRADA

Od září roku 2014 byl naší Mateřské škole udělen certifikát "Přírodní zahrada".

Certifikát Veronica Certifikát Přírodní zahrada

Mrkvička